Novosađani odbranili trofej u Kupu: Vojvodina u finalu bolja od Metaloplastike

Prvi trofej ove sezone otišao je u ruke rukometaša Vojvodine. Oni su u finalu Kupa ,,Prof. dr Branislav Pokrajac" savladali ekipu Metaloplastike rezultatom 19:17 (10:10) i odbranili pehar osvojen prošle godine.

Mali broj postignutih golova svedoči da smo gledali izuzetnu borbenost i čvrstu odbranu dva tima. U prvom poluvremenu Novosađani i Šapčani bili su potpuno izjednačeni (10:10) i već tada je bilo jasno da nas u nastavku čeka uzbudljivih 30 minuta.

Ipak, Vojvodina je na startu drugog dela igre došla do ključne prednosti, koju je sebično čuvala do samog kraja. Izabranici Borisa Rojevića su tako treći put u nizu osvojili trofej nacionalnog Kupa, ukupno sedmi.

Najefikasiji u pobedničkoj ekipi bili su Jovica Nikolić sa šest i Strahinja Stanković sa četiri postignuta pogotka. U redovima Metaloplastike istakao se Vojislav Brajović, koji se sedam puta upisao u listu strelaca.