4. kolo plej-ofa (M): Dve utakmice - dva remija, isti rezultat

Dve utakmice četvrtog kola plej-ofa ARKUS lige odigrane su večeras, a zanimljivo je da su imale identičan konačan ishod - obe su završene rezultatom 31:31.

Šamot 65 je na poluvremenu vodio protiv Rudara sa 16:14, ali su Kostolčani u nastavku preokrenuli rezultat i u 40. minutu imali četiri gola prednosti - 19:23. Aranđelovčani su pred svojom publikom došli do novog izjednačenja (29:29 u 57. minutu), a nerešeno je bilo i po isteku vremena - 31:31. Za igrača utakmice proglašen je Veljko Spasić, četvorostruki strelac Šamota 65, a po šest pogodaka upisali su Simon Mrda i Uroš Avramović. Najefikasniji na meču bio je Petar Panić sa devet golova, a šest je za Rudar dodao Nenad Nedeljković.

Istim rezultatom (31:31) završen je duel Dubočice 54 i Dinama, koji je odigran u Leskovcu pred oko 1.100 navijača. Pančevci su već u 16. minutu imali solidnih plus pet (6:11), a na pauzu se otišlo pri rezultatu 14:18. Domaćin je uspeo da poravna rezultat u 44. minutu (24:24) i od tog trenutka pa sve do kraja gledali smo neizvesnu završnicu, a podela bodova bila je konačan ishod. Đorđu Spasiću pripalo je MVP priznanje za učinak od sedam pogodaka, koliko je postigao i Andrija Atanasković. Isti golgeterski učinak imao je i Uroš Pavlović u dresu Dinama.