Rukometašice Jagodine osvojile Kup Srbije

Rukometašice Jagodine po treći put zaredom osvojile su trofej Kupa Srbije, ukupno peti u klupskoj istoriji. Izabranice Dragana Markova su u finalu bile bolje od ekipe Medicinara rezultatom 25:19, posle minimalne prednosti na poluvremenu (13:12).

Klub iz Šapca je vodio 12:10, ali je Jagodina posle tajm-auta režirala preokret i na poluvreme otišla sa plus jedan na semaforu.

Za najbolju igračicu finalne utakmice proglašena je Nataša Lovrić, koja je bila najefikasnija u pobedničkom timu sa šest pogodaka. Po pet su dodale Katarina Bojičić i Ivana Mitrović, dok se u dresu Medicinara izdvojila Ana Radović, sedmostruki strelac. Oba individualna priznanja pripala su igračicama Jagodine – za najboljeg pojedinca završnog turnira proglašena je Katarina Bojičić, dok je priznanje za najboljeg golmana pripalo Tamari Kostić.

Na putu do finala Jagodinke su eliminisale kragujevački Radnički, dok su izabranice Sandre Kolaković u svom polufinalnom duelu nadigrale Mladost iz Nove Pazove.

Završni turnir Kupa Srbije u konkurenciji rukometašica održan je u SC ,,Ibar" u Kraljevu.