Jagodina povela u borbi za treće mesto

Rukometašice Jagodine zabeležile su trijumf u prvoj utakmici borbe za treće mesto u ARKUS ligi. Izabranice Dragana Markova su u hali ,,JASSA" ubedljivo nadigrale ekipu Medicinara i na oproštaju svog kapitena slavile rezultatom 43:31. Jelena Gojković odlučila je da stavi tačku na profesionalnu igračku karijeru, a čelnici kluba i saigračice priredili su joj emotivan oproštaj od dresa Jagodine.

U prvom duelu poraženih polufinalista plej-ofa domaćin je sve vreme držao konce u svojim rukama. Jagodina je na poluvremenu vodila 19:14, a već u 42. minutu došla je do dvocifrene prednosti - 29:19. Vidno oslabljeni Medicinar, koji je na ovom meču imao ukupno 12 igračica u rosteru, nije mogao da parira favorizovanom rivalu.

Za igračicu utakmice proglašena je Jelena Gojković, dok je najefikasnija u pobedničkom sastavu bila Aneta Adžić, osmostruki strelac. Pratila ju je Srna Sukur sa sedam pogodaka, a u dresu šabačkog kluba istakla se Aleksandra Vasić sa osam golova.

Drugi i odlučujući meč za treće mesto igra se 25. maja, sa početkom u 20 časova, kada će domaćin biti Medicinar.