13. kolo (Ž): Bekament bolji od Radničkog

Rukometašice Bekamenta BB i Radničkog otvorile su večeras 13. kolo ARKUS lige. Ovaj duel odigran je nekoliko dana ranije u odnosu na predviđeni termin, zbog meča četvrtfinala EHF Evrokupa, koji Aranđelovčanke za vikend igraju protiv Dunajske Strede. Tokom prvih 20 minuta igre Radnički je pružao solidan otpor, ali je usledila serija domaćeg tima za 13:8 u 22. minutu utakmice. Poluvreme je završeno rezultatom 17:12, a posle 60 minuta Bekament je upisao rutinski trijumf , slavivši sa 33:29.

MVP priznanje otišlo je u ruke Anđele Radojičić, trostrukog strelca, a po pet pogodaka, za pobedu domaćina, postigle su Maja Stanojlović, Bojana Agatunović i Tamara Kocić. U dresu Radničkog briljirala je Teodora Veličković, koja je bila precizna čak 12 puta.