Važna pobeda Srbije u baražu za plasman na SP: ,,Orlovi" čekaju Sloveniju sa plus tri iz prvog meča

Rukometna reprezentacija Srbije savladala je Sloveniju u prvom meču baraža za plasman na Svetsko prvenstvo. ,,Orlovi" su u ,,Laško Areni" bili bolji od svog rivala rezultatom 34:31, posle vođstva 20:16 na poluvremenu.

Najveću prednost Srbija je imala u 41. minutu, kada je potpuno slomila otpor domaćina i došla do plus sedam (19:26). Pad koncentracije naše selekcije u samom finišu  doprineo je tome da Slovenija smanji razliku, ali pred revanš u Kragujevcu, koji je zakazan za subotu u hali ,,Jezero" u Kragujevcu (16. april, 18:00), ,,orlovi" imaju solidnu prednost.

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Petar Đorđić sa osam pogodaka, a pratio ga je Lazar Kukić sa šest. U domaćem sastavu istakao se Dean Bombač, osmostruki strelac, a Borut Mačkovšek i Janc Blaž su dodali po sedam golova.