Bekament BB ponovo na čelu tabele, posle dve pobede u zaostalim mečevima

Rukometašice Bekamenta BB, nažalost, eliminisane su u polufinalu Evrokupa od strane branioca trofeja Malage. Zbog polufinalnih duela sa Špankinjama, dve utakmice Aranđelovčanki u domaćem prvenstvu morale su biti odložene, a odigrane su 9. i 12. aprila, dok je za ostale ženske klubove trajala pauza zbog završnice Kupa Srbije. U meču 18. kola, koji je odigran u subotu, Bekament je na gostovanju savladao ekipu Bora-RTB rezultatom 35:31, posle minimalne prednosti na poluvremenu – 18:17. Boljom igrom u nastavku, a naročito tokom poslednjih 15 minuta, gošće su slomile otpor domaćeg sastava. Za igračicu utakmice proglašena je Sara Garović, koja je postigla sedam pogodaka, koliko i Katarina Stepanović i Tamara Kocić. U dresu Bora-RTB fenomenalnu partiju pružila je Isidora Sujić, koja se u listu strelaca upisala čak 12 puta, a osam golova dodala je Danijela Ilić.

Tri dana kasnije odigran je i duel 19. kola, u kome je Bekament BB na svom terenu nadigrao Vrbas rezultatom 27:25. Gošće su prikazale odličnu igru u prvom poluvremenu i na pauzu otišle uz prednost od tri pogotka – 11:14. Domaćin je u 40. minutu poravnao rezultat, a onda postepeno izgradio preokret. Ovoga puta MVP priznanje pripalo je Katarini Stepanović, koja je sedam puta bila precizna u dresu Bekamenta. Sara Garović je takođe meč završila kao sedmostruki strelac, dok se u dresu Vrbasa istakla Marina Tomić sa sedam pogodaka.